Emirgan Korusu Nerede? Emirgan Korusu’na Nasıl Gidilir?

Emirgan Korusu içerisinde bulunan; Sarı Köşk, Pembe Köşk ve Beyaz Köşk bulunan tarihi ve  ihtişamlı bir park olarak bilinmektedir. Emirgan Korusu genel olarak gezinti yapmak için, hafta sonları aileniz ile beraber kahvaltı keyfi yapmak için muhteşem bir ortam yaratmaktadır. Sizler için Emirgan Korusu nerede? sorusun cevabını ve Emirgan Korusu’na nasıl gidilir? sorusunun cevabını detaylarıyla derledik.

Peki, bu yıla kadar İstanbul Belediyesi tarafından tüm bakımının ve işletilmesi yapılmakta olan içerisinde kahvaltı keyfinin muhteşem bir şekilde yaşayabileceğiniz Sarı Köşk’ün de içinde bulunduğu Emirgan korusu nerede? ve nasıl gidilir?

Emirgan korusu ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını sizin için sıraladık;

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Nerede?

Emirgan Korusu İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer almaktadır. Emirgan korusunun açık adresi şu şekildedir; Emirgan Mahallesi, PK.34467 Emirgan – Sarıyer şeklindedir. Emirgan Korusu’na ulaşım yolu açısından pek çok seçenekten yararlanabilirsiniz. Bu noktada bulunduğunuz konuma göre kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım şekilleri bulunmakta.


Emirgan Korusu’na Nasıl Gidilir? (2021)

Emirgan Korusu’nun içine gidebilmek için kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım seçeneklerinin varlığı bilinmektedir. Bu noktada bulunduğunuz konuma uygun olarak Emirgan Korusu’na nasıl gidilir sorusunun cevapları aşağıdaki gibidir;

– Toplu taşıma araçlarından İETT otobüslerini tercih edecek olan misafirlerimiz ve İstinye, Bahçeköy, Sarıyer yönünden Emirgan korusuna ulaşmak isteyenler için; 25E, 42T, 40T nolu hatlardan yararlanabilir.

– İETT toplu taşıma araçları ile Kabataş yönünden gitmek isteyenler ziyaretçilerimiz; 25E, 40T, 22RE nolu hatlardan yararlanabilirler.

– İETT toplu taşıma araçları ile Mecidiyeköy yönünden Emirgan Korusuna ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerimiz; 29Ş numaralı otobüslerden yararlanabilirler.

– Zincirlikuyu yönünden Emirgan Korusuna ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerimiz; 40B,

– Taksim’den Emirgan Korusuna ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerimiz 40, 42T, 40T,

– İstinye iskeleden Emirgan Korusuna ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçilerimiz ise 40 numaralı hat ile Emirgan Korusuna ulaşabilirler.

Bunun yanı sıra Kadıköy’den vapur ulaşımı, Üsküdar’dan motor ulaşımı ve vapur ulaşımı  sayesinde Beşiktaş’a geçilebilir ve buradan da, Beşiktaş-Ortaköy arasında otobüse binerek hızlı bir şekilde Emirgan Korusuna ulaşım sağlayabilirsiniz.

Emirgan Korusu

Emirgan Korusu


Özel Araç İle Nasıl Gidilir?

– Beşiktaş yönünden özel aracınız ile ulaşım sağlamak için; Emirgan’a geldiğinizde Sakıp Sabancı Caddesi’nde sol tarafında bulunmakta olan tabelaları takip ederek Emirgan’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Beşiktaş’tan Emirgan’a ulaşacak ziyaretçilerimiz trafik durumuna bakarak yola çıkmalarını tavsiye ederiz. Güncel trafik durumunu Beşiktaş Canlı Trafik Yoğunluk Haritası yazımıza bakarak takip edebilirsiniz.

– İstinye yönünden özel araç ile ulaşım sağlamak için; İstinye Bayırına giriş yapmadan önce Tormak Burnu’nu geçerek, düz devam ettikten biraz sonra sağ tarafta bulunmakta olan tabelalar yardımıyla ulaşımı rahatlıkla sağlanabilir.

Sen de beğenebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir